16-11-2016
Jakub Krzywak
Laboratorium technologii interfejsów głosowych dla usług nowej generacji działa w ramach Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, afiliowanego przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN. Prowadzi działalność badawczą i rozwojową z zakresu analizy, przetwarzania, rozpoznawania mowy i mówców ukierunkowaną na wdrażanie opracowanych aplikacji m.in. w prawodawstwie, medycynie oraz obszarach związanych z bezpieczeństwem państwa. Wynikiem realizowanych przez nas prac badawczych i rozwojowych jest autorski silnik rozpoznawania mowy oraz bazujące na nim aplikacje: ARM, Airnote, TIN.
Zespół składa się z specjalistów w dziedzinie akustyki, lingwistyki oraz informatyki, a laboratorium mieszczące się w budynku CBPIO w Poznaniu wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt audio i video. Współpracujemy z zespołami ekspertów z dziedziny fonetyki i językoznawstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza z Poznaniu.
Urządzenia, pracujące w dwóch studiach należących do Laboratorium, komunikują się przez protokół DANTE, co daje wygodę pracy i łatwość pobierania sygnałów z różnych źródeł. Jakie urządzenia znajdziemy w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym? Dzięki uprzejmości pracowników Laboratorium udało nam się zajrzeć do kilku pomieszczeń. Interesowaliśmy się oczywiście głównie technologią audio.
- System DANTE Focusrite RedNet 3, RedNet 4, RedNet 2,
- Interfejsy Focusrite Scarlett,
- Przedwzmacniacze Focusrite Octopre mk II,
- 64 Mikrofony pojemnościowe Sontronics STC-10,
- Sztuczna głowa Neumann symulująca naturalny odbiór dźwięku,
- Mikrofony Neumann.
Całość sprzętu dostarczyła firma Audiotech.
Dystrybucja w Polsce
ul. Łagiewnicka 20 | 02-860 Warszawa
+48 (22) 648 29 35 | +48 (22) 258 20 07 | | www.audiotechpro.pl